Kaip siųsti siuntą per Siuntiko savitarną

Sužinokite, kaip siųsti siuntą per Siuntiko savitarną.

Dėmesio: jei turite Etsy parduotuvę, nuo šiol siuntimo procesą galite dar labiau pagreitinti su Etsy integracija. Sujungus Etsy parduotuves su Siuntiko savitarna ir skaičiuojant kainą/užsakant siuntą per ją, informacija iš Etsy pardavimo automatiškai perkeliama į siuntos dokumentų pildymo langą.

Siuntiko Etsy sąsaja. Vizualas 2021

Užsiregistravus siusk.siuntikas.lt, Jus ir siuntos gavėją skiria vos trys žingsniai. 

1.Paskaičiuokite siuntimo kainas ir išsirinkite paslaugą

Prisijunkite prie savitarnos ir pasirinkite meniu langelį Skaičiuoti kainą > Skaičiuoti kainą.

Įrašykite adresą, kuriuo kviesite kurjerį arba pasirinkite adresą iš pridėtų adresų langelio. (Adresus galite pridėti Siuntiko admino langelyje Adresai. Tiek rašydami savo adresą, tiek vardą bei pavardę ar įmonės pavadinimą lietuviškas raides pakeiskite lotyniškomis. Pavyzdžiui, jei esate Ona Onaitė ir gyvenate Aušros gatvėje, pildydama profilį rašykite: Ona Onaite, Ausros g.)

Gretimuose langeliuose įrašykite siuntos gavėjo šalį, miestą ir pašto kodą.

Kaip siųsti siuntą per Siuntiko savitarna: Siuntėjo Gavėjo duomenys

Siuntimui supakuotą siuntą pasverkite ir pamatuokite. Gautus duomenis įrašykite pakuotės langelyje. Jei siunčiate daugiau nei vieną pakuotę tuo pačiu adresu, paspauskite Pridėti pakuotę ir įrašykite antros pakuotės dydį/svorį.

Rašykite tikslius siuntos duomenis. Jei išsiųstos siuntos dydžiai ir svoriai nesutaps, paskirstymo punktuose atlikus pakartotiną siuntos svėrimą/matavimą, galite būti apmokestinti papildomais mokesčiais.

Pasirinkite siuntos išsiuntimo dieną (Siuntos paėmimo data). Jei kainą skaičiuojate vakare, pasirinkite sekančią išsiuntimo dieną, nes tos dienos siuntų surinkimas jau pasibaigęs.

Įrašykite siuntos vertę ir paspauskite Skaičiuoti kainą.

Prieš jūsų akis atsiras lentelė su galimais siuntimo variantais. Atkreipkite dėmesį į šauktukus prie siuntos – pelytės kursorių nukreipę ant jų pamatysite aktualią informaciją apie pažymėtą siuntimo būdą.

Kaip siųsti siuntą per Siuntiko savitarną, kurjerių kainų palyginimas

Išsirinkite siuntimo variantą ir paspauskite Užsakyti. Šiuo etapu kurjerio dar neiškviečiate – prieš tai dar reikės užpildyti siuntimo dokumentus.

2. Užpildykite siuntimo dokumentus

Pasirinkę kurjerį, pateksite į užsakymo langą. Kartu bus perkelta pirmuoju etapu suvesta informacija. Pasitikrinkite, ar ji teisinga ir užpildykite trūkstamus duomenis, tokius kaip gavėjo vardas ir pavardė, pilnas adresas, telefono numeris.

Nepamirškite: turėdami Etsy  ir Siuntiko savitarnos jungtį, siuntimų dokumentus užpildysite žymiai greičiau, jei siųsite per Etsy integracijos langą.

Į siuntos turinio langelį įveskite, ką siunčiate (pvz. handmade linen dress, two felted wool bags, and silver earrings).

Paspauskite Išsaugoti siuntos detales/atnaujinti paslaugų sąrašą. Kai pilnai suvesite reikalingą informaciją, jums leis pereiti prie kito siuntimo etapo.

Užpildykite muitinės deklaraciją siuntoms už ES ribų

Jei siunčiate siuntą į šalį už Europos Sąjungos ribų, Siuntiko savitarna automatiškai suformuoja eksporto dokumentams reikalingus laukelius.

Pasirinkite eksporto priežastį. Tai gali būti pardavimas (Sales of goods), dovana (Gift), asmeninis siuntimas (Personal) ar kita.

Jei pažymėjote Sales of goods kaip eksporto priežastį, pasirinkite, ar pateiksite komercinę sąskaitą ar sąskaitą-faktūrą. Sąskaitos tipą galite pasirinkti skiltyje eksporto dokumentų detalės.

Atkreipkite dėmesį, kad savitarnoje automatiškai parenkamos eksporto prekybos taisyklės (DAP) ir eksporto tipas (Permanent/Nuolatinis).

Taip pat galite pridėti sąskaitos failą, įrašyti sąskaitos numerį.

Pereikite prie prekių aprašymo skilties. Aprašymas turi detaliai nurodyti, ką siunčiate. Anglų kalba įrašykite, koks daiktas yra siuntoje, iš ko jis pagamintas, kam naudojamas.

Rekomenduojame iš anksto pasitikslinti, kaip teisingai rašyti prekių aprašymus, taip pat įrašyti prekės HS kodą skiltyje prekės kodas.

Nurodykite, kiek tokių pat prekių siunčiate, įrašykite vieneto vertę, neto svorį (masę neskaitant pakuotės) ir bruto svorį (masę su pakuote).

Kaip siųsti siuntą už ES ribų per Siuntiko savitarną: siuntimo dokumentų pildymas

Jei siunčiate kelis skirtingus daiktus, paspauskite mygtuką Pridėti pakuotę ir įrašykite tų prekių aprašymą, kodą, vertę ir svoriu į naują langelį.

Paspauskite Išsaugoti eksporto dokumentų detales – paruošite siuntimo dokumentus. Tada paspauskite Patvirtinti ir pateikti siuntą.

Jei siuntėte su Deutsche Post Global Mail

Suformavę visas tos dienos siunčiamas siuntas, eikite į skiltį Global Mail maišai, pažymėkite norimas išsiųsti siuntas ir spauskite Sutraukti siuntas. Global Mail  maišai skiltyje atsiras naujas maišas (Global mail siunta).

3. Išsiųskite siuntą

Kai suformuojate užsakymą, jus perkelia į langą, kuriame matote visą siuntos informaciją. Priklausomai nuo pasirinktos paslaugos, siuntimo dokumentų gavimo laikas gali skirtis.

Jei siuntėte su DHL

Atsidariusiame lange iškart matysite siuntos dokumentus ir sąskaitą (du žali mygtukai). Juos galite atsisiųsti, atsispausdinti, pritvirtinti prie siuntos ir iškviesti kurjerį.

Jei naudojotės kitomis siuntimo paslaugomis

Dienos bėgyje į jūsų elektroninį paštą ateis pranešimas apie suformuotus siuntimo dokumentus. Paspaudę laiške esančią nuorodą pateksite į savitarnos langą su siuntimo dokumentais (ir/ar paėmimo lipdukais), kuriuo galėsite atsisiųsti, atsispausdinti ir pritvirtinti prie siuntos. Kurjeris atvyks jūsų nurodytą dieną.

Dėmesio: nauji klientai turi apmokėti siuntimo paslaugas iki atvykstant kurjeriui. Išankstinė sąskaita už paslaugą atsiunčiama elektroniniu paštu (ją gausite iki dienos pabaigos).

Nuolatiniai klientai moka už paslaugą po siuntos paėmimo; sąskaita siunčiama du kartus per mėnesį. Jei norite sudaryti sutartį ir tapti nuolatiniu klientu, susisiekite su Siuntiko klientų aptarnavimo skyriumi info@siuntikas.lt arba telefonu 8 616 77 737

Išsiuntę siuntinį savitarnos meniu laukelyje Siuntos > Konkreti siunta > Peržiūrėti galite stebėti siuntos būklę.