Teisingas prekių aprašymas siuntimo dokumentuose

Klaidingai užpildyti siuntimo dokumentai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl už ES ribų keliaujančios siuntos stringa muitinėje. Dažniausiai koją pakiša abstraktus prekių aprašymas ir/ar nenurodytas prekių klasifikacijos kodas.

Žemiau paaiškiname, kas yra prekės aprašymas ir pateikiame iliustracinio pobūdžio pavyzdžius, kaip jis turi atrodyti. Taip pat nurodome, kaip sužinoti savo prekių HS klasifikacijos kodus ir kodėl juos svarbu naudoti.

Eksporto priežastis ir prekių aprašymas

Kai siuntimo dokumentuose jūsų prašoma nurodyti eksporto priežastį (ar siuntimo paskirtį), jūs turite atsakyti, kodėl siunčiate siuntą. Dažniausios priežastys: prekės pardavimas, grąžinimas, dovana.

Prekių aprašymas – tai ne eksporto priežastis, o išsamus jūsų siunčiamų prekių įvardinimas. Todėl nepilni, abstraktūs aprašymai, tokie kaip gift (priežastis), goods (priežastis) ar clothes (bendrinė daikto kategorija) netinka.

Teisingas prekių aprašymas

Kai rašote prekių aprašymą, jūsų tikslas yra duoti pakankamai informacijos muitinei, kad ši žinotų, kas siuntos viduje. Pateikti pilną ir konkretų prekių aprašymą privalu, nes kitaip rizikuojate, kad jūsų siunta bus sulaikyta ar grąžinta atgal.

Prekės aprašyme anglų kalba nurodykite:

  • Prekės pavadinimą;
  • Iš ko prekės pagamintos;
  • Prekių kiekį;
  • Jei reikia, kam prekės skirtos (pvz. vyriški medvilniniai marškiniai, odinė dviračio sėdynė).

Jei siunčiate kelias skirtingas prekes, pagal šiuos punktus atskirai įvardinkite kiekvieną jų – nesuplakite skirtingų prekių aprašymų į vieną vietą.

Teisingai Klaidingai
Jei siunčiate lininę suknelę
Female linen dress – 1 unit Moteriška suknelė (netinka lietuvių kalba, reikia angliškai);
Designer dress (per daug bendrinis);
Clothes (per daug bendrinis)
Jei siunčiate žaislus augintiniams
Rubber chew toys for dogs – 10 units Toys;
[Brand name] samples;
Pet supplies
Jei siunčiate snieglentės apkaustus dovanų
Fibre-reinforced plastic snowboard bindings for men – 1 unit Gift;
Snowboard equipment;
Parts for skiing
Jei siunčiate kelias skirtingas prekes vienoje siuntoje
Woollen slippers for women – 1 unit;
Cotton socks – 2 units
Socks, shoes, cotton, wool;
Footwear – 3 items;
Goods

Prekių klasifikacija – HS kodas

HS (arba HTS, lietuviškai STS) – tai harmonizuotos/suderintos sistemos tarptautinė prekių klasifikacija, kurią sukūrė Pasaulio muitinių organizacija.

HS kodas –  šešiaženklis numeris, kuris naudojamas prekių klasifikacijai, siekiant nustatyti tinkamą prekės muito mokestį. Savo prekių HS kodus galite išsiaiškinti šiame Lietuvos muitinės puslapyje.

Muitinės deklaracijoje jūsų prašoma nurodyti harmonizacijos kodą arba HS numerį. Tai padaryti pravartu, nes į HS kodą žiūrima tada, kai iš prekės aprašymo nėra pilnai aišku, kas siunčiama.

Jei norite iki minimumo sumažinti siuntų sulaikymo muitinėje riziką, visada įrašykite HS kodą siųsdami prekes už ES ribų (net kai esate įsitikinę, kad jūsų prekių aprašymas kalba pats už save).