Siuntimas į Indoneziją: nuo 2021 rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauji reikalavimai

Nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. siuntimas į Indoneziją tampa kiek sudėtingesnis. Taip yra todėl, kad siekdamos padidinti verslo įmonių, importuojančių ar eksportuojančių prekes į ir iš Indonezijos, skaidrumą, Indonezijos muitinės institucijos parengė rugpjūčio mėnesį įsigaliosiantį naują reglamentavimą (muitų ir akcizų reguliavimo generalinė direktorija (GD reglamentas, numeris 11/2020)).

Reglamente teigiama, kad Indonezijos mokesčių mokėtojo kodas (Indonezijoje žinomas kaip NPWP – Nomor Pokok Wajib Pajak) privalo būti nurodytas:

  • Importo siuntoms (siuntoms iš kitų šalių į Indoneziją)
  • Eksporto siuntoms (siuntoms iš Indonezijos į kitas šalis)

Tai reiškia, kad siunčiantys į ar iš Indonezijos privalo pateikti Indonezijos mokesčių ID numerį. Tačiau identifikavimo numerio reikalavimai įmonėms ir privatiems asmenims skiriasi.

Indonezijos įmonės importuodamos / eksportuodamos privalo pateikti Indonezijos mokesčių ID numerį (NPWP – Nomor Pokok Wajib Pajak). Privatūs asmenys Indonezijoje importuodami / eksportuodami privalo pateikti Indonezijos mokesčių ID numerį (NPWP – NOMOR POKOK WAJIB PAJAK) arba vieną alternatyvų identifikavimo numerį, kaip nurodyta toliau:

  • Indonezijos ID numerį (NIK – Nomor Induk Kependudukan), skirtą Indonezijos piliečiams
  • Indonezijos vairuotojo pažymėjimą, skirtą Indonezijos piliečiams ar užsieniečiams
  • Paso numerį (tik užsieniečiams)

Šie reikalavimai galioja visoms siuntoms, išskyrus dokumentus ir visiems verslo sandoriams (verslas-asmeniui arba B2C, verslas-verslui arba B2B, asmuo-asmeniui arba C2C ir kt.). Todėl siuntimo įmonės privalo turėti autentišką/galiojantį gavėjo identifikavimo numerį, kurį įmonės galėtų pateikti Indonezijos institucijoms.

Idealiu atveju Indonezijos gavėjo identifikacinį numerį turėtų pateikti siuntėjas. Kitaip siuntimo įmonė turės susisiekti su gavėju Indonezijoje, kad paprašytų trūkstamos informacijos, o tai prailgins siuntos išmuitinimo procesą.

Greitesnis siuntimas į Indoneziją

Siekiant išvengti siuntų vėlavimų, siuntėjams rekomenduojame:

  • Prieš išsiunčiant sužinoti Indonezijos gavėjo identifikacinį numerį IR ir ruošiant siuntą jį pateikti;
  • Pateikti galiojančią Indonezijos gavėjo kontaktinę informaciją – telefono numerį ir el. pašto adresą, jei reikėtų susisiekti su gavėju dėl papildomos informacijos;
  • Pateikti išsamius ir tikslius komercinių / pro-forma sąskaitų faktūrų duomenis (prekių aprašymus, detalizuotas vertes, kilmės šalį ir kt.)

Daugiau informacijos: muitinės ir akcizų generalinis direktoratas Indonezijoje

Visos naujienos