Utenos kolegijos studentų akiratyje – tarptautinė prekyba

Bendradarbiaudama kartu su Utenos kolegija ir Utenos verslo informacijos centru, kurio Kūrybinių industrijų centro „Taurapilis“ patalpose reziduoja, verslininkė Inga Samušienė pradėjo mokymų ciklą, skirtą Utenos kolegijos aprangos dizaino studijų studentams.  Amatininkė,  prekės ženklo „Bure Bure” įkūrėja ir UAB SIUNTIKAS savininkė padės jiems susikurti elektroninę parduotuvę vienoje iš populiariausių prekybos platformų ETSY. Projekto pavadinimas – „Kūrybiškos idėjos kūrybiškam verslui – mokomoji reali rankdarbių elektroninė parduotuvė“.

Amatininkams skirta platforma ETSY suteikia galimybes prekiauti rankdarbiais į visas pasaulio šalis nepaisant gyvenamos vietovės ypatumų. Ji padėjo daugybei Lietuvos amatininkų tapti sėkmingais smulkiaisiais verslininkais.  Dabar jie parduoda vienetinius, išskirtinius rankų darbo gaminius visame pasaulyje.  Amatininkų sėkmės paslaptis – kruopščiai apgalvota parduotuvės administravimo strategija. Papildyta gyvenimiškais pavyzdžiais bei patirtimis, ji aktuali tiek apie šį verslo modelį dar tik svarstantiems studentams, tiek internetu jau mėginusiems prekiauti žmonėms.

„Rinkoje kasdien pasiūloma šimtai naujų produktų, o vartotojus atakuojantis informacijos srautas žymiai didesnis nei bet kada anksčiau. Todėl net ir aukščiausios kokybės gaminiais besidižiuojantys verslai nebegali leisti sau vadovautis posakiu, jog geras daiktas kalba pats už save.  Norint sėkmingai parduoti gaminius, svarbiausia pasiekti, kad jus prisimintų.“ – teigia UAB SIUNTIKAS įkūrėja Inga Samušienė.

Utenos kolegijos studentai jau greit mokės patys susikurti elektroninę parduotuvę – darbo vietą ateičiai. Mokydamiesi jie vadovausis prieinama Etsy metodika, teorinėmis marketingo komunikacijos žiniomis. Studentai atliks interaktyvias praktines užduotis bei diskutuos grupėje.  Padedami Ingos Samušienės, jie išmoks įdėti prekes, sutvarkyti tekstus ir jų raktažodžius. Amatininkė paaiškins, kaip atsirinkti patrauklius vaizdo elementus, pažinti komercinės produkto fotografijos subtilybes. Galiausiai, mokiniai sužinos, kaip siųsti savo gaminius pigiau ir greičiau bei bendrauti su klientais taip, kad šie skleistų žinią apie verslo patikimumą.

PADEDAMAS SIUNTIKO, SUSIKURTI ELEKTRONINĘ PArDUOTUVĘ GALI KIEKVIENAS

2015-aisiais įkurtas ir sparčiai besiplečiantis UAB „Siuntikas“ (www.siuntikas.lt) vienija smulkaus ir vidutinio verslo atstovus iš visos Lietuvos. Jiems teikiamos patikimos greitojo siuntimo paslaugos į visą pasaulį. Konsultuojama siuntimo klausimais. Įmonė padeda įsteigti ir administruoti klientų elektronines parduotuves, pritraukti užsienio pirkėjus profesionaliais tekstais bei fotografijomis. Darbuotojų komanda paaiškina, kaip tapti matomiems ir populiariems elektroninėse pardavimų platformose ir socialiniuose tinkluose.